• Adres: İsmetiy Mah. Söylemezoğlu Sk. Karayiğit Apt. No:1 Battalgazi / Malatya

Gaz Kaçağı

20-06-2024 22:40:00
Gaz Kaçağı Tespiti Ve Onarım Hizmetlerimiz


            Doğalgazın kullanımı fueloil ve katı yakıt seçeneklerine göre çok daha rahat, temiz ve güvenlidir. Ancak zaman zaman doğalgaz kullanımında da gaz kaçağı sorunları olabilmektedir. Konutlarda ve işyerlerinde doğalgaz güvenliği son derece önemlidir. Dolayısıyla kaçak ve arızalar tehlikelere yol açabileceği gibi cihazların arızalanmasına da neden olur. Eğer bir gaz kaçağından şüpheleniyorsanız, borularda tıslama veya kötü bir koku hissediyorsanız kaçaktan şüphelenmeniz gerekir ve hemen önlem alınmalıdır.
 
Gaz Kaçağında İlk Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

            Bir gaz kaçağı durumunda ilk önce gaz şirketi aranmalıdır. Gaz dağıtım şirketleri kaçakları önemserler ve en kısa zamanda gazın kesilmesi için ekiplerini gönderirler. İkinci adımda firmamızı aramanızı öneriyoruz. Tüm gaz kaçağı onarımlarında uzman personel ve firma tecrübemizle sorunu tespit ederek anında giderebilmekteyiz.  Yine kombi ve diğer cihazları kapatarak pencereleri açarak ortamı havalandırın. Evde veya işyerinizde bulunanları dışarı çıkararak ortamı boşaltın ve herkesin güvenli bir mesafede olduklarından emin olun. Gazdan etkilenenleri gözlemleyin, baş dönmesi veya mide bulantısı gibi şikayetleri olanlar için acil tıbbi yardım talep edin.
 
Gaz Kaçağı Onarım Hizmetlerimiz

            Gaz kaçağı ertelenecek veya birkaç saat sonra halledilecek bir sorun değildir. Hemen ve acil olarak müdahale edilmelidir. Firmamız günün 24 saati ve hafta sonları dahil her türlü gaz kaçağı ihbarlarını anında değerlendirerek müdahale etmektedir. Personelim kaçağa müdahale etmeden önce ortam güvenliğini alacaktır. Daha önce de bahsedildiği gibi ortamın havalandırılması, açık cihazların kapatılması ve gazın kesilmesi işlemlerini kontrol edecektir. Daha sonra kaçak tespitinde kullanılan özel cihazlarla tüm tesisatın kontrolü yapılacaktır. Kaçak kimi zaman basit ve görülebilir olduğu gibi, duvar içindeki borulardan da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden hassas ölçüm cihazları kullanan personelimiz bu konuda kesin tespit yapabilmektedir. Tespit edilen gaz kaçağı hemen onarılarak gerekli testlerden sonra kullanımınıza sunulmaktadır.
 
Profesyonel Bakım Onarım Hizmeti Ekibimiz

            Çalışanlarımız doğalgaz kombi ve tesisatlarında uzman kişilerden oluşmaktadır. En iyi çözümün ve kalitenin sunulması için sertifikalı ve eğitimli tesisatçılardan oluşan ekibimiz, günün 24 saatin görev başındadır. Doğalgaz ile ilgili tüm onarım ve tadilat işlerinin beklemeyecek önemli ve acil işler arasında yer aldığının bilincindeyiz. Bu yüzden acil durumlar için randevu vermek yerine hemen arızaya müdahale etmekteyiz.