• Adres: İsmetiy Mah. Söylemezoğlu Sk. Karayiğit Apt. No:1 Battalgazi / Malatya

Kaskat Sistemi

18-07-2024 17:43:00
Kaskat Sistemi Nedir, Avantajları Nelerdir?


Kaskat Sistemi Nedir?

            Kaskat sistemini, çok katlı binalarda veya sitelerde kullanılmakta olan merkezi ısıtma sistemi olarak ifade edebiliriz. Kaskat sistemi, tek döşemeli özellikteki yoğuşmalı kazan sistemlerine iyi bir alternatif olarak kabul görmektedir.

            Dikmen Yapı olarak Malatya Battalgazi'de verdiğimiz hizmetler kapsamında kaskat sistemi imalatı ve döşemesi işlemlerini gerçekleştirerek siz değerli müşterilerimize destek sağlamaktayız. Sağladığımız bu hizmetle, birden fazla sayıda yoğuşmalı kombinin, kontrol modülü kullanılarak birbirine bağlanması ile birlikte çalışması mümkün olmaktadır. Bu sistemin, tek döşemeli yoğuşmalı kazan sistemlerine göre çok daha ekonomik bir sistem olduğunu belirtebiliriz. 

Kaskat Sisteminin Çalışma Yapısı,

            Kaskat sisteminin çalışma mantığına kısaca değinecek olursak; birden fazla sayıda yoğuşmalı kombinin birbirine entegre bir şekilde çalışmasını sağlayarak, istenilen verimli ve ekonomik çalışma kapasitesini elde etmekteyiz. Bu sistemde, istenilen sıcaklığa ulaşabilmek için öncelikle tek kombinin çalışması gerekmektedir. Tek kombinin yetersiz olduğu durumlarda otomatik biçimde ikinci kombinin devreye girmesi ve böyle devam ederek sırasıyla diğer kombilerin devreye girmesi söz konusu olmaktadır.

            Kaskat sistemi, tüm bacaların birbirine bağlanabildiği ve ayrıca gerekmesi halinde kombilere ayrı baca bağlantılarının da yapılabilmesini mümkün kılan bir sistemdir. Bu sistemi, en az 2 kombi ile çalıştırabilmekle birlikte, duruma göre 25 kombiye kadar bağlantı sağlayabilmekteyiz.  

Kaskat Sisteminin Ne Gibi Avantajları Bulunmaktadır?

            Dikmen Yapı olarak imalatını ve döşemesini gerçekleştirdiğimiz kaskat sisteminin avantajlarını değerlendirdiğimizde, tek yoğuşmalı sistemlere göre pek çok avantajından bahsedebiliriz:

* Yoğuşmalı kombilerin sıralı şekilde çalışmaları dolayısıyla, istenilen sıcaklığa ulaşmak için, belli bir düzende sırayla devreye girmesi söz konusu olmaktadır. Bu da, bütün kombilerin eşit miktarda çalışmasına olanak sağlayarak yıpranma oranlarını eşitlemektedir.

* Kaskat sistemi yoğuşmalı kombilerde, pompaların çok küçük olması sayesinde elektrik tüketimi minimum seviyede gerçekleşmektedir.  

* Kaskat sistemi, tek döşeme sistemlere göre çok daha az yer kaplamaktadır.

* Düşük alev sıcaklığında çalışabildiği için, doğal gaz tüketimi de minimum seviyededir.

* Çok kısa süre içinde istenilen sıcaklığa ulaşması da en büyük avantajlarındandır. Cihazlarda mevcut olan su hacminin düşük olması buna imkan vermektedir.
 
* Bu sistem, her zaman yedeklidir. Kombilerden birinin arızaya geçmesi halinde sistemin çalışması engellenmez. Elektronik beyni sayesinde, arızaya geçen kombinin devre dışı bırakılması ve diğer kombilerin devreye girmesi mümkün olmaktadır. 

* Kaskat sistemi arıza masraflarının daha düşük olması da ekonomik bir kullanım olanağı sunmaktadır. 

"www.malatyagazariza.com" web adresimizi ziyaret ederek, detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.