• Adres: İsmetiy Mah. Söylemezoğlu Sk. Karayiğit Apt. No:1 Battalgazi / Malatya

Mobil Döşeme

14-06-2024 17:48:00
Teknolojik Alt Yapı Ve Döşeme Sistemleri

Pratik ve Kullanışlı Mobil Döşeme Sistemleri

            Yaşadığımız alanlarda ve ya yeni yapı sistemlerinde oldukça önemli bir yere sahip olan teçhizat sistemleri ve döşemecilik işleri artık mobil döşeme sistemlerinde bulunan teknolojik yeniliklerle çok daha kolay. Doğalgaz, elektrik, su, telekominikasyon sistemleri ve internet bağlantıları için profesyonel manada hizmet veren firmamız sizlere artık kendi web sitesi aracılığı ile online olarak da hizmet vermektedir. Dünyanın önde gelen kalite ödüllü malzeme ve ekipmanları kullanılarak, işinde uzman ekibimiz tarafından yıllarca güvenle kullanacağınız mobil döşeme hizmetlerimiz, tamamen garanti kapsamındadır. 

Mobil Döşeme Sisteminin Özellikleri

            Bu tip döşeme sistemlerinde kolon çekme tesisatı uygulanır. Bu tesisat sistemleri kendi arasında kollektör hatlara ayrılırlar. Kollektör sistemi enerjinin ısıtıcılara dağıtılmasını sağlamaktadır.  Isılar buradaki mini vanalar yardımıyla kontrol edilirler. Konnektörlerde giriş ve çıkış vanaları mevcuttur. Sistemin giriş hat borularını rengi kırmızı, çıkış hat borularının rengi mavi olarak tasarlanmaktadır. Tüm yeni bina boru döşemelerinde, borular şap içinde döşenir. Eski döşeme sistemlerinden farklı olarak mobil döşeme sisteminin daha avantajlı pek çok özelliği bulunmaktadır.
 
            Bunlar; eski sistemlerde birden fazla hat bulunurken, mobil sistemler tek bir konnektör sistem üzerinden dağıtım sağlar. Böylece daha az malzeme kullanımı ve daha az iş gücü ile sistem oturtulur. Tek sistem üzerinden gidilmesi işlemlerin fazla alana yayılmadan yerleşmesini sağladığı için  zemin yüzeylerinin çok fazla zarar görmemesini sağlar.
 
            Sistemler bina içi yapılara uygun olarak tasarlandığı için yerleşim sonunda kötü bir görüntü oluşmaz ve gözü rahatsız etmez. Bağlantı noktaları tek ve belirli olduğu için ileride meydana gelebilecek arıza, bakım ve onarım durumlarında tek bir yere müdahale edilerek fazlada inşaat işlerinin çıkmasının da önüne geçilmiş olur. Döşeme sonrası sistem içi boruyu tutan kılıf bakım işlerinde önemli bir işleve sahiptir. Bu kılıf sayesinde mobil döşeme işlerinde kullanılan boruların eskisi çekilerek atılır, yerine yenisi eklenerek döşeme borularının yenileme işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilir. 

            Borularda kullanılan polietilen teknolojisi ile uzun yıllar dayanabilecek döşeme sistemleri elde edilir. Hizmetlerimiz ile daha ayrıntılı bilgi almak, mobil döşeme işlerinizi tarafımıza yaptırmak ve hizmet sözleşmesi için sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanarak müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.